För medlemmar som vill synas lite extra...

För dig som är medlem erbjuder vi extra exponering utöver din profilsida. Tex. Julannonsering, länkade sökord, artiklar, mailannonsering, biljett-marknadsföring och mässor... 

Här nedan presenterar vi de olika alternativen för utökad exponering! 


rubrik-julannonsering

Pandemi-läget det två senaste två jularna gjorde det svårt att arrangera fysiska sammankomster för större grupper. Så himmel vad vi har längtat efter sköna julfester, glöggmingel, sparakande julshower, julmat och festligheter i advent.

Nu har vi satt ihop ett  JUL-annonspaket som omfattar både en Julig-profilsida, medverkan på vår stora julsida samt mailannonser i våra stor julmail.

PRIS: 2400:- ex. moms

» LÄS MER & BOKA


rubrik-länkade-sökord

LÄNKADE SÖKORD PÅ PROFILSIDAN

Förstärk din SEO med länkade sökord i textfältet på din profilsida. För dig viktiga utvalda ord i texten länkas till önskad url-adress. SEO-bra, helt enkelt! Varje länkat sökord blir automatiskt en värdefull follow-länk...

PRIS: 300:- ex. moms/länkat sökord/år

» LÄS MER


 rubrik-länkad-artikel

LÄNKAD ARTIKEL FÖR BRA SEO

Vill du tipsa, puffa, informera eller marknadsföra något speciellt, så kan du köpa ett länkad artikel som visas på Eventmarket. En artikel innehåller både bild, redaktionell text samt länkar till både din profilsida och inte minst den så värdefulla 'extern-länken / follow-länken'. De senast inlagda artiklarna visas på sajtens startsida där man med ett enkelt klick öppnar artikelsidan. Fördelen med en artikel är att den alltid finns kvar och att Google och de stora sökmotorerna har lätt att indexera innehållet och därmed placera den bra på webben. Detta bidrar till bra SEO /sökoptimering.

PRIS: 900:- ex. moms/artikel (engångskostnad)

» LÄS MER


rubrik-mailannons

Annonsera i eventmarkets TEMAMAIL eller VECKANS VYKORT

Så gott som varje vecka under vår- och höstsäsong mailar vi ut Eventmarket-mail till hela vårt mailregister på ca 20.000 mailadresser. Vi varvar 'Temamail' med vår nyhet 'Veckans Vykort'. I Temamailen fokuserar vi på branschleverantörer inom tex. Konferens, Aktiviteter, Artister & Underhållning, Jul, Fest eller Bröllop... Och i Veckans Vykort finns hälsningar från våra medlemmar i en lite mer personlig vykorts-touch...

PRIS: 900:- ex. moms/införande

» LÄS MER


 rubrik-eget-mailutskick2

Ett 'Eget mailutskick' innebär att du som medlem har möjlighet att nå ut till hela Eventmarkets mailregister på ca 20.000 adresser med enbart ditt budskap. I mailet finns möjlighet till flera och större bilder, text och kontaktuppgifter och framför allt att mailet handlar bara om dig...

PRIS: 4900:- ex. moms

» LÄS MER 


rubrik-marknadsför-biljetter

MARKNADSFÖR BILJETTER

En nyhet på Eventmarket är att du nu kan marknadsföra och sälja biljetter till nöjen, musikevenemang, inspirationsdagar och föreställningar... Alla biljetter visas på vår sida BILJETTER och dessutom som en egen sida med information, bilder och länk till försäljningsstället.

PRIS: 900:- ex. moms/månad.

» LÄS MER


rubrik-mässor

MÄSSOR

Ibland har vi möjlighet att erbjuda våra medlemmar marknadsföring även i den verkliga världen. Vid vissa tillfällen till förmånliga utställarpriser på befintliga branschmässor. Och ibland i samband med våra egna Eventmarket-Meetings.

» Läs mer om våra tidigare Mässor & Meetings


 

 

ny-logo-utan-since

Eventmarket Svenska AB | Org-nr: 556550-4015 | » Om Eventmarket